بات کاج
پیشرو در طراحی و توسعه ربات

چند موزیک جذاب در زمان برنامه نویسی :
یکی از معضلات برنامه نویسان در انجام پروژه انتخاب موزیک است ، موزیک شاید ساده به نظر برسد اما در تمرکز و روحیه لحظه ای مخاطب بسیار تاثیر گذار است ، به خصوص این روز ها که خوانندگان و تنظیم کنندگان موزیک از شعرها و سبک های خاص برای تاثیر گذاری بیشتر بر روی مخاطب استفاده میکنند .

بسیاری از افراد در جامعه ما معتقد هستند ، گوش دادن به موزیک بی کلام میتواند بسیار مفید تر از گوش دادن به موزیک با کلام باشد ، این دسته از افراد در این تئوری میگویند با توجه به اینکه موزیک کلامی ندارد پس ذهن مخاطب تنها درگیر ریتم موزیک خواهد شد و ذهن مخاطب درگیر کلام و صحبت های خواننده نخواهد شد .
در مجموع شما با گوش دادن به موزیک بی کلام تنها از سبک و نوع موزیک لذت میبرید و دیگر توجه نمیکنید خواننده گرامی در موزیکشان از چه خاطرات خیالی یا حقیقی میگوید و زندگی خود را با حرف های او مقایسه نمیکنید ، پس در مجموع ذهن شما با موزیک بی کلام درگیری کمتری نسبت با موزیک با کلام دارد.

اما یک نقض به این تئوری وجود دارد ، اینکه شما اگر بخواهید یک نامه عاشقانه بنویسید قطعاََ موزیک با کلام احساسی از یک موزیک بی کلام احساسی تاثیر گذار تر خواهد بود ، و نامه ای که شما مینوسید اگر موزیک با کلام پلی شده باشد قطعاََ دلنشین تر خواهد بود ، چرا ؟ به این دلیل که ذهن شما غمگین (دپ) خواهد شد و مانند یه شخص ناراحت یا پشیمان شده نامه مینوسید و روی شخص مقابل تاثیر بیشتری خواهد گذاشت ، اما اگر بخواهید تنها برای اینکه یه موزیک پلی شده باشد قطعا موزیک بی کلام سبک شاد میتواند بسیار مفید تر باشد .

در اخر این موضوع باید بگویم که نسبت به شرایط شما ، اهنگ را باید انتخاب کنید ، برای مثال اگر در جشن عروسی هستید قطعاََ موزیک شاد با کلام نیاز است ، یا اگر در حال نوشتن یک نامه احساسی هستید موزیک احساسی با کلام تاثیر گذار تر است ، یا اگر میخواهید فقط سرگرم شوید یک موزیک بی کلام مفید تر است .

 • اما سراغ برنامه نویسی برویم!

شما در طراحی یک پروژه اول از همه نیازمند تمرکز هستید ، پس موزیک انتخابی شما نباید موزیکی باشد تمرکز شما را بهم بریزد ، برای مثال اگر به تازگی دچار یک شکست عاطفی شدید و تنها با یک موزیک بی کلام ساده به یاد شکست عاطفی خود می افتید قطعاََ در زمان انجام طراحی پروژه گوش دادن به این نوع موزیک ها اشتباه است و تمرکز شما را بهم خواهد ریخت .

بسیاری از برنامه نویسان در زمان طراحی پروژه از موزیک سکوت استفاده میکنند ، تنها با صدای محیط شروع به کد زدن میکنند و دیگر هیچ احساسی کاذبی بر آن ها غلبه نخواهد کرد و با خیال آسوده تری مشغول طراحی پروژه میشوند ، اما این موضوع در حرف بسیار سادست ، اگر شما جزو افرادی هستید که عادت به گوش دادن مکرر موزیک دارند ، انجام دادن اینکار برای شما بسیار دشوار خواهد بود و بلکه به شما ارامش نخواهد داد بلکه به دلیل عدم عادت داشتن به صدای محیط و عادت داشتن به صدای موزیک تمرکز شما بیشتر از حالت گوش دادن به موزیک بهم میرزد .

 • در ادامه به مقایسه انواع سبک های موزیک با کلام میپردازیم :
 1.  پاپ : موزیک های شاد که میتواند یک احساس شادابی و با نشاطی به مدت کوتاهی به شما دهند و شما بتوانید با حس شاداب تری مشغول به انجام پروژه شوید ، اما برخی اوقات این اهنگ ها تمرکز برنامه نویس را بهم میرزد ، در انتخاب موزیک پاپ باید به این نکته دقت کرد موزیک از یک رتیم تقریبا یکنواخت برخورد دارد باشد ، یعنی موزیک ریمکس نباشد .
 2.  رپ : موزیک های رپ و اعتراضی روحیه جنگندگی شما را افزایش میدهند و باعث میشوند شما با دقت بیشتری مشغول به انجام پروژه شوید ولی اما محتوا برخی از موزیک های رپ به دلیل مفهومی بودن ذهن مخاطب را بیش از حد درگیر میکند و مخاطب پروژه را کلا فراموش میکند یا اصلا دیگه رغبتی به انجام پروژه بعد از یک مدت طولانی نخواهد داشت و احتملا در بروز باگ در زمان طراحی پروزه با خشونت بیشتری با سیستم خود رفتار کند .
 3.  سنتی : موزیک های دلنشین سنتی ، مانند کرمانجی که بسیار حس جالبی به مخاطب میدهد ولی اما موزیک های سنتی شاد یا سبک ساده میتوان برای انجام پروژه مناسب دید .
 4.  انگلیسی : در موزیک های خارجی ، اکثر ما معنای موزیک را متوجه نخواهیم شد بلکه شاید در حد مفهوم کلی موزیک متوجه شویم ، و میتوانیم در این نوع سبک تنها از ریتم موزیک لذت ببریم .
 • در اخر چند موزیک از چند سبک معرفی شده برای شما قرار داده شده :

جذر و مد ، سبک پاپ احساسی

عروسی ، سبک پاپ شاد قدیمی

شبا کجایی ، سبک رپ احساسی

سلام عشقم ، سبک پاپ شاد

 

 

 • اشتراک گذاری
محتوا فوق به صورت اختصاصی توسط بات کاج تولید شده است و باز نشر آن بدون درج لینکی از بات کاج دور از اخلاق حرفه ای است.
https://botkaj.ir/?p=527
لینک کوتاه:
درباره محمد هاشمی
محمد هاشمی
محمد هاشمی هستم ، برنامه نویس و توسعه دهنده سمت سرور ، از سال 2015 به صورت جدی وارد حوزه اینترنت شدم و از سال 2017 برنامه نویسی رو شروع کردم ، قبل از برنامه نویسی مشغول تولید محتوا و بلاگ نویسی بودم .
دیدگاه های این محصول

*

code

تبلیغات
درباره ما
ما بات کاج هستیم . هدف اصلی ما توسعه و هوشمند سازی برای هر کاری و چیزی هست ، اما چطور ؟ بات کاج از 20 روز قبل از نوروز 1396 برای یک شروع تازه با به عرصه برنامه نویسی گذاشت . میخواستیم به مدیران کسب و کار ها و مدیران کانال و گروه ها کمک کنیم تا با استفاده از ربات و پروژه های ما و آموزش های رایگان ما و ابزار های کاربردی با کیفیت ، کسب و کار بهتری داشته باشند . پس دست به کار شدیم .
ادامه داستان بات کاج ...
ارتباط با ما
 • ایران ، قم
 • 09931735502
 • شنبه تا پنج شنبه : 10 صبح الی 10 شب
آخرین دیدگاه ها
 • محمد هاشمی
  محمد هاشمیسلام بر روی هاست شخصی شما از بات هاست نصب میشه....
 • علیسلام بعد از خرید سورس بهمون داده میشه یا بروی هاست بات کاج ران میشه ؟ وبسرویس شخ...
 • محمد هاشمی
  محمد هاشمیسلام، با چه خطایی رو به رو میشید؟...
 • محمد هاشمی
  محمد هاشمیسلام میتونید به آیدی @HSheMy پیام بدید...
 • علیسلام دمتون گرم به نظر سورس خوبی میاد می‌خوام خرید کنم لطفا یه آی دی تلگرام بدید...
نماد اعتماد

تمامی حقوق برای" بات کاج "محفوظ است.