چهل میلیون مشتری در شبکه اجتماعی تلگرام، به انتظار شماست

راه اندازی ربات فروشگاهی

استفاده صحیح از آنتی ویروس


در این مطلب درباره استفاده صحیح از آنتی ویروس و زمان مناسب نصب آنتی ویروس میپردازیم تا یک تجربه خوبی از استفاده از انتی ویروس در ( گوشی ، سیستم ) خود داشته باشیم . (* منظور از سیستم در مقاله به معنای کامپوتر ، لپ تاپ ، گوشی و هر وسیله هوشمند دیگر است )

  •  اکثر ما زمانی به فکر آنتی ویروس برای سیستم خود می افتیم که کار از کار گذشته است و سیستم عامل ما دچار ویروس شده است ، همانگونه که از نام آنتی ویروس مشخص است یعنی (ضد ویروس) که از معنای مقابله با ویروس ریشه میابد ، پس با این معنای آنتی ویروس یعنی ما باید قبل از اینکه دچار ویروس شویم آنتی ویروس بر روی سیستم خود نصب کنیم و در حقیقت نصب آنتی ویروس بعد از دچار مشکل شدن سیستم ما هیچ فایده ای ندارد و بلکه برخی اوقات باعث افزایش مصرف CPU سیستم خواهد شد و مشکلات جدیدی برای ما ایجاد خواهد کرد .

 

  •  آنتی ویروس که نصب میکنیم باید چه “ویژگی های” داشته باشد ؟

 1. اندروید :  در خصوص تلفن همراه ، آنتی ویروس های موجود از خود ابزار های از قبل طراحی شده توسط شرکت موبایلتان استفاده میکنند و در کل بیشتر یک نوع آنالیز و کمک کننده به شما هستند نه یک آنتی ویروس قوی ، برای مثال آنتی ویروس که شما در گوشی اندروید خود نصب میکنید بیشتر جنبه راهنمایی دارد یعنی به شما میگوید در این لحظه مصرف باتری شما فلان قدر است و برای مثال یک فایل با محتوا خاص شناسایی کردیم ، که این امکانات ناشت گرفته از محدودیت های اندروید نسبت به ویندوز است .
  – پس با این حساب آنتی ویروس که ما باید در گوشی اندرویدمان نصب کنیم باید چند ویژگی زیر را داشته باشد .
  – تبلیغات کم

  – عدم استفاده از پس زمینه گوشی
  – عدم حذف خودکار فایل
  – آنالیز کامل گوشی
  – نمایش مشخصات باتری و سیستم
  که با این ویژگی ها میتوان آنتی ویروس رایگان ( Security 360 ) معرفی کرد ، شما میتوانید آنتی ویروس را از فروشگاه پلی یا کافه بازار دریافت کنید .

 2.  ویندوز :
   و اما ویندوز ، شاید ما میتوانیم آنتی ویروس واقعی را در ویندوز ببینم ! ، ویندوز با توجه به توسعه پذیری بالا و قرار دادن امکانات فراوان به توسعه دهنده و برنامه نویس ، دست برنامه نویسان در طراحی نرم افزار بسیار باز است و به همین دلیل ما میتوانیم تجربه خوب و واقعی را از یک آنتی ویرس داشته باشیم .
  – در ویندوز ویژگی های آنتی ویروس کاملا متفاوت است ، دیگر در ویندوز آنتی ویروس جنبه راهنمایی و اطلاع رسانی ندارد و خودش مستقیم عمل خواهد کرد و با ویروس های مخرب مقابله میکند .
  – پس با این حساب آنتی ویروس که ما باید در سیستم ویندوزمان نصب کنیم باید چند ویژگی زیر را داشته باشد :
  – رابط کاربری ساده و روان
  – در بر گرفتن تمام دیسک ها
  – در بر گرفتن فایل های دانلودی
  – در بر گرفتن محتوا اینترنت (مانند سرچ کروم و …)
  – امکان آنالیز به صورت دستی
  – امکان آنالیز به صورت خودکار و بازه زمانی مشخص
  – امکان غیرفعال کردن در زمان های خاص
  – نمایش فایل مخرب به صورت مسیر فایل
  – بروز آوری مکرر در طی سال
  – رایگان یا کم هزینه بودن
  – امکان بررسی دیسک به صورت تکی یا چند تایی
  – امکان نمایش تمام فایل های مخرب در سیستم
  – و …
  که با این ویژگی ها میتوان آنتی ویروس معروف ( eset ) معرفی کرد ، شما میتوانید این آنتی ویروس را از سافت 98 دریافت کنید و لاینسس آن را از فروشگاه های اینترنتی یا خدمات کامپوتری محله تان تهیه کنید ، البته میتوانید از لاینسس های رایگان در گوگل هم استفاده کنید .

در اخر آنتی ویروس در تلفن همراه بیشتر جنبه نمایشی و راهنمایی دارد و شما در استفاده از گوشیتان باید بسیار مراقب باشید و اگر شما آنتی ویروسی قدرتمندی هم بر روی سیستم خود نصب کرده اید ، به این معنا نیست شما دیگر دچار ویروس و فایل های مخرب نخواهید شد بلکه باید احتیاط گذشته را داشته باشید.

محمد هاشمی
محمد هاشمی وب‌سایت
من محمد هاشمی هستم، برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده سمت سرور. از سال 2015 وارد عرصه اینترنت شدم و از سال 2017 به صورت جدی به برنامه‌نویسی مشغول شدم. قبل از شروع فعالیت در زمینه برنامه‌نویسی، به تولید محتوا و نویسندگی در وبلاگ‌ها مشغول بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader
لطفا صبرکنید...